fbpx
Skip to content Skip to footer

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Na příměstských táborech zkoumáme přírodu všemi smysly. Lupu a dobrou náladu máme vždy po ruce.

Běží celé léto ve Vysočanech i Letňanech a každý turnus je zaměřený na jiné téma týkající se přírody a vědy. Hodně času trávíme venku na různých přírodovědně zajímavých lokalitách v Praze a blízkém okolí. Navštěvujeme místa, kam se běžně nelze podívat. Součástí většiny turnusů je také péče o zvířata v našem chovu.

Stejně jako u kroužků, i táboroví vedoucí jsou zkušení odborní lektoři, kteří nadšeně předávají dětem svoje znalosti a pozitivní vztah k přírodě.

Turnusy léto 2024

Přírodovědecké Léto (6-14 let)

Téma oblíbené dětmi všech věkových kategorií. Naše učebny a chovatelny slouží jako základny, ze kterých pak vystřelíme do městské i divočejší přírody na výlety, bádat a zkoumat vše, co objevíme. Také se staráme o zvířátka v naší chovatelně.

Barvy Přírody (8-11 let)

Tábor s kreativním pohledem na přírodu a ekologii. Prozkoumáme proč je ekologie důležitá a co si z materiálů, které bychom normálně vyhodili do koše, dá udělat.

Byl Jednou Jeden Život (7-10 let)

Pod mikroskopem prozkoumáme různé buňky, na vlastní kůži zažijeme, jak fungují optické klamy, sestavíme funkční model oběhové soustavy a zažijeme další zajímavé objevy.

Letem Světem (i) Mikroskopem (9-14 let)

Zajímají tě různé techniky a nástroje k pozorování a dokumentování přírody? Budeme pracovat s lupou, mikroskopem, dalekohledem, kamerou, foťákem a dalšími pomůckami.

Lovci Zkamenělin (6-14 let)

Paleontologický turnus během kterého vyrazíme hledat zkameněliny a budeme objevovat život prehistorických zvířat.

Planetární Architekt (8-12 let)

Turnus plný vesmíru a vesmírných těles. V průběhu týdne si každý zvídavý architekt vymyslí a vytvoří vlastní planetu a objeví alespoň malou část poznání o nekonečném vesmíru.

Ve Stopách Objevů a Evoluce (7-12 let)

Navštíví nás Isaac Newton, Archimedes, Mendel a další významní vědci, kteří nám ukáží svět různých přírodovědných oborů. Děti si zahrají na malé stvořitele světa a založí vlastní ekosystém.

Praktické informace

 • příměstské tábory probíhají v Letňanech i ve Vysočanech
 • maximální kapacita na turnus je 16 dětí v Letňanech a 20 ve Vysočanech
 • v ceně jsou zahrnuté obědy na každý den, jízdenky mimo pásmo P, případné vstupy
 • v případě celodenních výletů nemůžeme vždy zaručit teplý oběd v jídelně – když to nepůjde jinak oběd řešíme ve formě baget, sendvičů a salátů
 • příchod účastníků 7:30 až 8:00 h, vyzvednutí 16:00 až 16:30 h
 • každý den obstaráme potřeby našich zvířátek v chovatelně
 • platbu je možné rozdělit do dvou splátek (lze zvolit v přihlášce)
 • storno podmínky: do 30 dní před zahájením tábora je účtován administrativní poplatek 500 Kč, do 14 dní před zahájením tábora je účtován storno poplatek 42% z celkové ceny, zrušení účasti 7 dní a méně před zahájením tábora je účtován storno poplatek v plné výši ceny turnusu (V případě nemoci s dodáním potvrzení od doktora, nebo zajištění náhradníka klientem storno poplatky neúčtujeme.)
Cena příměstských táborů se skládá:
 • z účastnického poplatku: 1750 Kč
 • poplatku za stravování a pitný režim účastníků: 600 Kč
 • příspěvku na spotřební materiál a doplňkový přírodovědný program: 600 Kč
 • příspěvku do fondu veterinární péče nebo na ochranné pomůcky (dle typu programu): 250 Kč.
 • Spolu tedy činí 3200 Kč

Týdenní turnusy na místě obklopeném přírodou, kde o zábavu není nouze.

Na táborníky čeká spousta her, výletů, chemických pokusů a experimentů, pozorování zvířat, vědecký průzkum okolí a mnoho dalšího.

Kromě našich zkušených vedoucích se programu účastní také naši externí spolupracovníci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, díky kterým si děti můžou vyzkoušet noční lov hmyzu, poznávání různý druhů ptáků nebo se například na chvíli stát paleontologem.